Žimrovice - Hněvošice 4:2 (2:0)

73. M. Stříbný, 84. M. Buchta

Stříbný Marek, Buchta René

Žimrovice - Očekávaný souboj posledního podzimního kola okresního přeboru.
Oběma mužstvům se v první polovině sezony nebývale daří. Tři body však nakonec spadly do klína domácím.

Sestava Žimrovic: R. Kříž – Heider, K. Škrobánek, Vícha (25. Hendrych), Gajdoš – Martinák (89. A. Římský), Šustek, Péter, L. Římský, P. Škrobánek – Martínek

Sestava Hněvošic: Jiří Černín – Poštulka, René Buchta, Radek Buchta, Kotzián – Droppa, M. Stříbný, P. Ševior (46. Durda), R. Ševior – Gargoš, M. Buchta

Do zápasu vstoupili aktivněji žimrovičtí borci. Už v šestnácté minutě přesnou ranou z hranice šestnácti metrů rozvlnil síť Lukáš Římský. O zvýšení vedení se postaral Martínek, který v samostatném úniku překonal Jiřího Černína.
Hosté mohli udeřit těsně před přestávkou. Jeden z odražených míčů doputoval až na šestnáctku, kde bez přípravy z voleje vypálil Marek Stříbný. Gól z toho ale nebyl.

Druhý poločas odstartoval náporem Hněvošic. Durda nejprve nacentroval přesně na Miroslava Buchtu, jenže balon šel vedle.
O chvíli později se hostující trenér David Křempek dost zlobil na rozhodčího. „Miroslav Buchta byl ve vápně nehorázně zkosen zezadu. Muselo to být slyšet až v Hradci nad Moravicí. Píšťalka hlavního arbitra však zůstala němá,“ nechápavě kroutil hlavou hněvošický kormidelník.
A jeho rozčilení nemělo přestat: „Zanedlouho byl tentýž hráč přidržen za dres, ztratil stabilitu a upadl. Druhý jasný penaltový okamžik. Rozhodčí ale opět nereagoval.“
Gólová podívaná však měla pokračování. Nejprve zvyšoval na 3:0 Martínek. Hosté sice dvěma trefami snížili, ovšem poslední slovo patřilo nejlepšímu kanonýrovi okresního přeboru Michalu Martínkovi, jenž v devadesáté minutě završil hattrick.

„V prvním poločase jsme byli lepší. Martínek navíc ještě dva dobré brejky neproměnil. Myslím si, že naše výhra je zasloužená,“ soudil domácí brankář a klubový jednatel v jedné osobě Radek Kříž.

„Tento zápas byl hrubě ovlivněn hlavním rozhodčím Lubošem Machů. Prohru dokážu ocenit, ale ne takhle. Naprosto nám znechutil fotbal, a konec podzimu je tak hodně hořký. Dostali jsme dvě žluté karty ohledně řečí, za což hráčům normálně hrozí pokuta. Tentokrát jsem jim to prominul, protože situace byla skutečně neúnosná,“ dodal David Křempek.