Služovice - Hněvošice 2:0 (1:0)

Černín Jiří, Buchta René, Konečný Radek

Zápas, na který čekal celý okresní přebor.
Zápas, na který čekal celý okresní přebor. Služovičtí a hněvošičtí fanoušci nejspíš už ani nemohli dospat. Derby bylo tady!

Sestava Služovic: Brzezny – Polhoš, Kriebel, Míška, Granzer – Barč (76. V. Kremser), Wojcicki, Klein (89. A. Lasák), M. Kremser – Homola (85. A. Ciminga), V. Ciminga

Sestava Hněvošic: Jiří Černín – Poštulka (80. Šafarčík), René Buchta, Konečný, P. Ševior – Droppa, M. Stříbný, Dominik (65. Jan Černín), R. Ševior (55. Gargoš) – M. Buchta, Durda

Obvykle přesný počet platících diváků nezmiňujeme. Tentokrát ale nejde jinak. Podél hřiště ve Služovicích se tísnilo 420 fandů a na parametry této soutěže vytvořili neuvěřitelnou atmosféru.
„Byla to paráda. K vidění byly i bengálské ohně,“ deklaroval hrající předseda služovického klubu Tomáš Barč. Zkrátka derby jak má být.

Zaměřme se nyní na samotný zápas. V něm o sobě prvně dali vědět domácí. Homolu však z bezprostřední blízkosti Jiří Černín vychytal. Záhy se vrhly do útoku i Hněvošice. Střelu Miroslava Buchty však Brzezny vytěsnil do bezpečnějších prostor.
Ve dvaadvacáté minutě se již skóre otevřelo. Do hostujícího vápna dolétl centr, Homola posunul míč Martinu Kremserovi, který i přes velkou snahu hněvošického gólmana dopravil míč za jeho záda. Z pohledu hostí hrozili Durda a znovu Miroslav Buchta, ale nic z toho nebylo.
Sotva se rozeběhla druhá půle, před Černínem se ocitl opět Homola, avšak ani teď z toho gól nevzešel. Na druhé straně našel Dominik Miroslava Buchtu, ale ten pálil jen do rukavic připraveného Brzezného. Pět minut po hodině hry dozrál čas na druhou branku domácích. Centr Míšky si ve vápně zpracoval Vladan Ciminga efektně a hlavně efektivně si přehodil míč a hlavou před vybíhajícím Černínem jej uklidil do sítě.

Nejlepší střelec stejnou částí svého těla mohl přidat i další gól, ale tento pokus trefil jen spojnici břevna a tyče. Podobně si před ním vedl i Tomáš Barč. Domácí však i přesto utkání dotáhli do vítězného konce a postarali se o první porážku Hněvošic v této sezoně.

„Byli jsme lepším týmem. Kdybychom tak hráli každý zápas, neměli bychom problém. Minulý týden ve Velkých Heralticích jsme zápas prospali. Tentokrát to ale už bylo o něčem jiném. Tři body jsou na správné straně,“ hodnotil Tomáš Barč.

„Věděli jsme, že porážka jednou přijít musí. Velká škoda, že k tomu došlo v derby. V posledních zápasech se od nás odklání i štěstíčko. Příští týden to musíme proti béčku Slavkova zlomit. Atmosféra byla každopádně úžasná,“ přidal pár vět hněvošický kouč David Křempek.