Otice - Hněvošice 0:2 (0:1)

17. Durda Artur, 55. Buchta René

Droppa Jan, Dominik Mateusz, Gargoš Romann

Hněvošická euforie cloumá celou obcí.
Otice - Na intenzitě nabrala po dalším vítězství v soutěži nad Oticemi, kam cestovala i skupina hostujících fanoušků.
Kouč Hněvošic David Křempek je současným stavem věcí nadšen. Jak by také ne. Pět kol, plný počet bodů. Skóre 12:1. Trenér asi musí být v sedmém nebi.

„Hněvošice žijí fotbalem. Bylo úžasné, když jsme začali s prodejem klubových šál. Naši fandové s nimi přijeli i do Otic, kde vytvořili vynikající atmosféru a domácí prostředí,“ pochvaloval si hněvošický kormidelník. Počtvrté z pěti pokusů vyhrál jeho tým výsledkem 2:0.

Sestava Otic:Martin Vitásek – Gorčica, Poledník, J. Byrtus, Dušek – Dzierža (20. Draisaitl), Hopp, Cupák, Marek Vitásek (75. M. Byrtus) – Valeček, Smuda (60. Lindovský)

Sestava Hněvošic: Jiří Černín – Poštulka (50. P. Ševior), René Buchta, Konečný, Radek Buchta – Droppa, M. Stříbný (77. Jan Černín), Dominik, R. Ševior – Durda, Gargoš (74. M. Buchta)

První vážnější projektil však vzešel z domácí dílny. Marek Vitásek vypálil a jen těsně minul pravou šibenici Černínovy brány. V sedmnácté minutě však všechno bylo jinak. Odkop Reného Buchty zachytil Durda a vybíhajícího gólmana přeloboval z hranice šestnáctky. Záhy i Roman Ševior nebezpečně hlavičkoval, ale nejtěsnější rozdíl musel do druhé půle stačit.
Úvod závěrečné pětačtyřicetiminutovky zastihl Hněvošice ve skvělé formě. Konečného centr nejprve poslal těsně nad Durda. Vzápětí tentýž hráč po kombinaci s Gargošem trefil břevno. Hostům se však povedlo své vedení pojistit. Nejaktivnější muž zápasu Durda byl faulován a přímo z trestného kopu zamířil přesně René Buchta. Otice v závěru sice dvakrát zahrozily Valečkem, jenže všechny tři body popáté v sezoně získaly Hněvošice.

„Soupeř zaslouženě zvítězil. Měli větší chuť po výhře. Z jejich strany tomu nechyběla bojovnost a nasazení. Proti nám se zkrátka postavilo vyzrálé mužstvo a nejkvalitnější protivník tohoto ročníku,“ usoudil trenér domácích Radek Minarčík.

„Utkání mělo výbornou kvalitu. I rozhodčí pískali správně a spravedlivě. Pomohla nám branka z úvodu zápasu. Zkraje druhého poločasu se podařilo pojistit druhým gólem,“ hodnotil David Křempek.