Branku Hněvošic:

75. Gargoš Roman

Poštulka Marek, Vitásek David

Hněvošice nepotvrdily roli papírového favorita
Malé Hoštice - Poměrně neočekávaný výsledek se v neděli odpoledne zrodil v Malých Hošticích, kde roli papírového favorita nezvládly Hněvošice a prohrály 1:3.

Sestava Hněvošic:Jiří Černín – Poštulka (73. Vitásek), René Buchta, Konečný, Kotzián (73. Gargoš) – Droppa, M. Stříbný, P. Ševior, R. Ševior – M. Buchta, Durda

Sestava Malých Hoštic: Ballok – Petr Mlýnek I. (86. J. Malohlava), Kříž, Kurzica, Petr Mlýnek II. – Kania, Thiemel, Chřibek (90+1. Harasim), Šafarčík – Staníček, Bartošek (65. Wiltch)

Jedinou branku prvního poločasu vstřelil Kania, který stoprocentně zužitkoval přízemní centr Chřibka. K vidění byly i další šance. Šafarčík mířil hlavou vedle a Staníček pálil do náruče gólmana.
Za hosty se činil především Roman Ševior. Jeho pokusy ovšem do černého nezamířily. Za zmínku stojí i dalekonosná rána Poštulky.

„Z naší strany to byla hrůza, katastrofa. Soupeř nás přehrával ve všech herních činnostech,“ dával za pravdu hostující trenér David Křempek.

Druhá půle odstartovala průnikem Thiemla. Hněvošická obrana si však počínala pozorně a střelu zablokovala. Patnáct minut před koncem hosté dokonce vyrovnali. Trestný kop Vitáska přeletěl Balloka a Gargoš zasouval do prázdné kasy. Následně se Malé Hoštice nadechly k závěrečnému tlaku.
První vlaštovku obratu znamenala akce domácího útoku. Šafarčík v zakončení ale ještě neuspěl. To se povedlo až ve dvaaosmdesáté minutě Chřibkovi. Kania předkládal Staníčkovi, jenž pouštěl za sebe a hoštický záložník technickou ranou trefil šibenici.
Poslední nebezpečí pro Hněvošice se urodilo v nastavení. Kania se opět prosadil na pravé straně, přihrál Wiltchovi a ten upravil na 3:1. Tento výsledek platil i po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího.

„Chtěl bych klukům poděkovat, protože takhle se hraje o tři body, takhle se bojuje. Byli jsme lepší. Z našeho pohledu určitě nejpovedenější jarní utkání,“ resumoval asistent trenéra domácích Stanislav Fiala.

„Na hřišti jako bychom spali. Jednoduše jsme vyhořeli. Máme mladé mužstvo a chybí zkušenosti. Náš celek potřeboval, aby někdo podržel balon a vzal zodpovědnost do svých rukou,“ dodával David Křempek.