Litultovice - Hněvošice 0:2 (0:0)

63. a 72. Droppa Jan

Durda Adam Artur

Nováček opět stoprocentní:
Litultovice - Pokud v předchozím zápase byla řeč o poražených nováčcích, nyní se představí novic, který v nové sezoně hořkost prohry ještě nezakusil. Hněvošice mají po dvou kolech plný počet bodů.

Sestava Litultovic: Steiner – Nádeníček, Bělaška, L. Haas, Dörrer – A. Haas, Borč, Honig (70. Kinšt), Doležel (65. Procházka) – Vaculík (75. Tyburec), L. Leifert.

Sestava Hněvošic: J. Černín – Poštulka, René Buchta, Radek Buchta, Konečný – Droppa, M. Stříbný, Dominik (85. M. Buchta), P. Ševior – Gargoš (90. Lokoč), Durda

Na začátku zápasu měli navrch domácí, jenže z průvodního tlaku nakonec nic nevzešlo a tak kousaly i Hněvošice. Pokusy Durdy a Konečného ovšem brankových parametrů nedosáhly. Následně o sobě dával vědět opět Durda, avšak ani teď z tohoto mráčku nezapršelo.
Ve druhém poločase se lámal chleba. Nejdříve si po centru Durdy narazil Dominik s Gargošem, ale střela jen těsně minula Steinerovu bránu. Velké věci se děly i v dalších minutách. Litultovický Doležel se dostal do zakončení, ale hned dvakrát si vylámal zuby na dobře chytajícím Černínovi. „Tohle byl možná rozhodující okamžik zápasu. Musím našemu brankáři skutečně poděkovat za vynikající výkon,“ podotkl hněvošický trenér David Křempek. „Troufnu si říci, že Černín Hněvošicím vychytal vítězství,“ doplnil domácí kouč Tomáš Leifert. „Nedáš dostaneš“ tak platilo i nadále. Gargoš prodloužil za sebe. Droppa si zpracoval míč a střílel přesně. O deset minut později vypálil ze střední distance autor první branky zápasu, Lukáš Haas nešťastně tečoval a Steiner si v bráně musel připadat, že je do počtu. Hněvošice tak zvítězily poměrem 2:0.
„Neunesli jsme tíhu toho, že musíme vyhrát. Chyběli nám někteří hráči, ale na to se nechci vymlouvat. Spálili jsme několik dobrých šancí, což rozhodlo,“ dodal Leifert. „Když pominu minulou sezonu, v níž jsme působili v okresní trojce, na Litultovice jsme moc neuměli. I tentokrát domácí hráli dobře, jenže fotbal je o gólech a ty jsme stříleli my,“ poznamenal na závěr David Křempek.