Buchta Miroslav

Karty Hněvošic:

Poštulka Marek, Gargoš Roman

Hněvošice jenom bod
Kyjovice - Úterní dohrávka se uskutečnila na umělé trávě v Těškovicích. Vítěz však z tohoto klání nevzešel. „Museli jsme si zvyknout na jiné podmínky. Oproti Kylešovicím měla těškovická umělka menší rozměry. Hřiště bylo dost úzké,“ popisoval trenér hostí David Křempek.

Sestava:

Sestava Hněvošic:Jiří Černín - Marek Poštulka, René Buchta, Pavel Ševior, Marek Kotzián, - David Vitásek, Mateusz Dominik, Radek Konečný (46. Jan Droppa), Roman Gargoš, - Miroslav Buchta, Artur Durda

Komentář:

První gól vsítili domácí, i když kouč Hněvošic kroutil hlavou. „Ve vápně došlo ke kontaktu našeho stopera s kyjovickým Lukášem Richtrem. Hlavní sudí nechal pokračovat. Richter zůstal na zemi a signalizoval, že má vyražený dech.
Poté, co byla hra přerušena, došlo ke konzultaci s pomezním a nařídila se, jak mi bylo řečeno, tzv. dodatečná penalta. Pravidla o ničem takovém nehovoří a požádali jsme o vysvětlení. Abychom se báli, že v příštím utkání se třeba po zákroku z páté minuty bude pískat v nastavení druhého poločasu,“ mínil s ironií v hlase David Křempek.

Jeho protějšek Jan Krzák však celou situaci viděl úplně jinak: „Jednalo se o jasný pokutový kop. Lukáš Richter musel být odnesen ze hřiště s vyraženým dechem. Jiné je akorát to, že penalta nebyla nařízena okamžitě, ale až po rozmluvě s pomezním.“ Jen pro úplnost, desítku proměnil Pohl, jenže rychlou odpověď našel Miroslav Buchta a vyrovnal na konečných 1:1.
Obě strany se pak názorově shodly, že remíza je spravedlivá.