Hněvošice - Otice 1:1 (0:0)

49. Buchta Miroslav

Konečný Radek

Hněvošice - Jeden z vrcholů jarní části okresního přeboru se odehrál v neděli na půdě druhých Hněvošic, kam přijely vedoucí Otice. Hněvošické hlediště doslova praskalo ve švech.

Sestava Hněvošic: J. Černín – Vitásek (57. Poštulka), René Buchta, Konečný (81. P. Stříbný), Kotzián – P. Ševior, M. Stříbný, Dominik, R. Ševior – Durda, Gargoš (46. M. Buchta)
Sestava Otic:Kořistka – J. Byrtus, Poledník, Potíž, Dušek – Dzierža, Škrobánek, Cupák, Gorčica (75. M. Byrtus) – Váleček (86. Draisaitl), F. Smuda

Cestu na zápas si dle odhadů našlo přibližně čtyři sta lidí. Ti určitě nelitovali toho, že ve slunečném odpoledni upřednostnili fotbal před jinými aktivitami. Bylo se totiž na co koukat.
Už v prvních vteřinách utkání vyslal dopředu Vitásek Durdu, který mířil těsně vedle. Otice mohly jít do vedení brzy nato. Gorčicu v domácím vápně nejprve vychytal Jiří Černín a odražený balon pak otický záložník poslal mimo.
Za zmínku stojí i šance Válečka a Dominika. Ty se však gólového vyjádření nedočkaly, a proto se pusťme do druhého poločasu.

Netrvalo dlouho a Hněvošicemi to zaburácelo. Pavel Ševior na pravé straně odcentroval, Kořistka podběhl a Miroslav Buchta dával do prázdné kasy.
Těsně před hodinou hry se ale střelecky probudil nejlepší kanonýr hostujícího mužstva Martin Váleček. Dostal se na šestnáctku a vypálil. Černín první pokus bravurně zlikvidoval, ovšem na dorážku již byl krátký.

„Připravovali jsme se speciálně na některé hráče hostí. Jmenovitě právě Váleček, Smuda nebo Dzierža. Bylo to i o taktice. Šlo vidět, že oba týmy mají své herní styly navzájem přečtené,“ komentoval trenér domácích David Křempek.
V závěru se do zakončení prokousávali především na hněvošické straně Durda a za Otice Váleček. Důležitá je i šance z první minuty nastavení. Balon z přímáku René Buchty doplachtil na hlavu Durdy, jenž orazítkoval břevno. Šlágr kola tedy bez vítěze, 1:1.

„Zápas byl hodně rychlý. Hrálo se nahoru dolů. Hodně brankových příležitostí na obou stranách. Utkání mělo velkou úroveň. Remíza je podle mého spravedlivá,“ poznamenal David Křempek.

„Zasloužená dělba bodů. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany. Domnívám se však, že rozhodčí nám neuznal gól, který měl platit. Dle něj celé situaci předcházel údajný faul,“ resumoval kouč Otic Radek Minarčík.

NĚKOPIK FOTEK ZE ZÁPASU
Rajče idnes