První prohra na domácím hřišti přišla až v posledním kole.

Sestava Hněvošic: Jiří Černín – Radek Buchta, René Buchta, P. Ševior, Kotzián – Poštulka, M. Stříbný, Dominik (83. M. Buchta), R. Ševior (67. Vrána) – Droppa, Gargoš

Sestava Budišova: Krása – Křen (55. L. Marek), Hasala, Dostál, Oleják – M. Marek, Vondrouš, Kuric – Hudeček, Kirchner (80. Šimek), A. Levák

Jejich trenér David Křempek vše stručně vystihl.

„Zaspali jsme úvod. Jak by řekl moderátor České televize Jaromír Bosák: Hráči zůstali v kabině s kalhotami na půl žerdi,“ uváděl na pravou míru.

A skutečně. Budišov nad Budišovkou se o první změnu skóre přičinil již v šesté minutě. Aleš Levák nachytal na hruškách stopera Reného Buchtu, využil jeho chyby a dopravil míč do sítě. Rozhozené Hněvošice chvíli nato zahrály ve svém vápně nedovoleně a Vondrouš nadvakrát z penalty navýšil náskok svého mužstva.
Šance byly na obou stranách, ale jak hněvošičtí Poštulka s Gargošem, tak Kirchner s Alešem Levákem dobré pozice v gól nepřetavili. Další vrásky na čele nadělal Hněvošicím znovu Vondrouš, když v pětašedesáté minutě vyzrál na domácí obranu a upravoval na 0:3.

Čestný zásah měl na svědomí hněvošický Droppa, který vlítl do šestnáctky a s koncovkou se nepáral. V závěru se až na dvojici přímých kopů domácích nic zajímavého neudálo.

„Nejsem spokojen. Naši hráči se k zápasu stavěli dost flegmaticky a podle toho to také vypadalo. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední kolo, nasazení nebylo stoprocentní. Jako by utkání odehráli jen z povinnosti,“ postěžoval si trenér David Křempek.

„Zaslouženě jsme zvítězili. Náš tým předvedl pohodovější fotbal. Věděli jsme, že nemáme, co ztratit,“ zakončil vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki. .