Větřkovice - Hněvošice 0:2 (0:1)

13. a 73. z pen. M. Buchta

ŽK: Stříbný Patrik, Poštula Marek

Domácí zaváhání napraveno. Tři body vezeme z Větřkovic.

Sestava Větřkovic:P. Kukol – Dušek, Dvořák, Vašátko, Ferenc – Melecký, Lichovník (60. Kopl), Pretsch (80. Kahaja) – Vavroš, Př. Vlček, Pavlíček (45. Drimaj). Trenér: Pavel Dubný

Sestava Hněvošic: Hluchník – Poštulka, René Buchta, Droppa, Radek Buchta – Šafarčík, Latka (42. P. Stříbný), M. Stříbný, R. Ševior – M. Buchta, Gargoš (12. Borecki). Trenér: David Křempek

Po gólu volající příležitost si domácí vytvořili záhy. Postupný útok zakončoval střelou z malého vápna Vavroš, ale neuvěřitelným způsobem nastřelil na brankové čáře hostující svatyně svého spoluhráče a míč se odrazil mimo.
Tentýž hráč dostal o čtyři minuty později krásný pas do volného prostoru od Pavlíčka a z boku unikal sám do velkého vápna.
Ve 30. minutě vypálil ze střední vzdálenosti větřkovický bek Vašátko a hostující brankář míč vyboxoval do bezpečí, a co více, z následného brejku se Hněvošice ujaly vedení. Z pravé strany odcentroval Šafarčík a míč ve skluzu usměrnil do sítě domácích Miroslav Buchta.
Hostům vlila branka krev do žil, a ti tak začali Větřkovické zlobit.

Hned v úvodu druhé půle našel Borecki Miroslava Buchtu, ale ten odmítl vstřelit gólovou pojistku a z šesti metrů přestřelil branku. O pár minut později vyslal znovu Borecki do šance Miroslava Buchtu. Gól si tak hostující lavička zakřičela až v 73. minutě, kdy byl ve vápně faulován Marek Stříbný a penaltu s přehledem proměnil Miroslav Buchta.
Domácí se už na vzdor nezmohli.

„Náš typický zápas, všechno jako přes kopírák. Nedáváme šance, nejsme důrazní, neumíme zkrátka dotlačit míč do branky. V první půli jsme měli snad čtyři pět gólovek. Ve druhé půli na nás byla vidět nervozita, psychika šla dolů a nic moc kloudného jsme směrem dopředu nevymysleli,“ uvedl vedoucí mužstva Větřkovic Jaroslav Vlček.

„I když vezmu v potaz první poločas, kdy měli domácí vyložené šance, výhru jsme si zasloužili. Jejich chybu jsme totiž potrestali už v první půli, poté jsme hru vyrovnali a ve druhé polovině jsme už hráli daleko lépe a byli jsme lepším celkem. Ty tři body jsme si zasloužili,“ zhodnotil zápas hostující kouč David Křempek.