Sestava:

Sestava Slavie Opava: Fišer – Minarčík, Pysczyk, Kozák, Jedlička (50. Kowalski) – O. Haas, L. Haas, Kavan, Babic – Hypš (46. Kokošek), Otýpka. Trenér Dušan Moša

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka (90. Šafarčík), René Buchta, P. Ševior, Radek Buchta – Droppa, Latka (59. P. Stříbný), Dominik, R. Ševior – Miroslav Buchta (79. Borecki), Gargoš. Trenér David Křempek

Komentář:

Domácí začali svižně a Hněvošičtí, kteří se snažili vycházet ze zabezpečené obrany, byli jako opaření. Z tlaku však Slavia nevytěžila vůbec nic. Naopak hosté zvedali ruce nad hlavu hned ze své první šance.
Na roh Latky si výborně naběhl Gargoš a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci – 0:1.
Pár minut nato pádil sám na opavskou branku Miroslav Buchta, výborně našel ještě lépe postaveného Gargoše, ale jeho střela mířila těsně vedle.
O dvě minuty později si Hněvošice spravily chuť. Gargoš vystřelil na Fišera, který míč vyrazil pouze před sebe, kde stál připravený Droppa a ten již neměl problém zvýšit na 2:0 z pohledu hostů.

V úvodu druhé půle opět pokračoval hněvošický koncert. Dominik poslal přihrávku do šestnáctky na Miroslava Buchtu, který elegantně naslepo poslal míč pod sebe, kde stál Droppa a sám před Fišerem nezaváhal.
Pak ale převzala iniciativu Slavia a začalo drama. V 61. minutě vstřelil kontaktní branku důrazný Lukáš Haas a tři minuty nato zužitkoval další přesný centr do vápna Kozák – 2:3.
Dramatu ale udělal v 78. minutě přítrž Gargoš, který nádherně přeloboval Fišera z dobrých šestnácti metrů.
Opavští se i nadále snažili nepříznivý výsledek zvrátit, ale Kavan v 90. minutě pouze korigoval stav na konečných 3:4.

„Zasloužené vítězství hostů, nehráli jsme nic. Kdybychom na soupeře vletěli jako druhý poločas v Bolaticích, neprohrajeme. Jenže dokud hráči nebudou poctiví, nemáme šanci. Bohužel nám v týmu chybí také střelec, více bych zápas nehodnotil,“ uvedl stratég opavské Slavie Dušan Moša.

„Chtěli jsme hrát zezadu, ale v úvodu se nám to příliš nedařilo. Pak jsme ale začali více hrát my, přečíslili jsme soupeře a z první šance vstřelili gól. První půle ale byla jinak velice vyrovnaná. Co se týče té druhé, vedli jsme 3:0, ale přestali jsme hrát, dovolili domácím snížit a byli jsme rázem pod tlakem. Naštěstí jsme vstřelili čtvrtý gól a myslím si, že jsme si po zásluze připsali tři body,“ znělo z úst hostujícího kouče Davida Křempka.