Hněvošice - Žimrovice 2:0 (0:0)

Branky Hněvošic:

66. Mateusz Dominik, 88. vlastní Gajdoš (Miroslav Buchta)

Karty Hněvošic:

ŽK: Dominik Mateusz

Utrápené domácí vítězství

Sestava:

Sestava Hněvošic: Hluchník – Poštulka, René Buchta, Droppa, Radek Buchta – Vrána (79. P. Šafarčík), P. Ševior, Dominik, R. Ševior (90. P Stříbný) – M. Buchta, Gargoš (76. Borecki). Trenér David Křempek

Sestava Žimrovic: Košárek – Bukovský (72. Muzička), Kostřiba, Gajdoš, Heider – Žůrek, Šustek, J. Eller, Chmel – Martínek (72. O. Eller), Novák. Trenér Jaromír Chmel

Komentář:

Vyrovnaný duel v Hněvošicích lépe vyzněl pro domácí, kteří se do svého soupeře zakousli hned z úvodu, jenže se jim dlouho nedařilo proměnit šance. Tu největší spálil ve 21. minutě Gargoš, kterému míč na hlavu doslova naservíroval nadýchaným centrem z levé strany Miroslav Buchta.
Ozvaly se také Žimrovice, jenže ani po přímém kopu Šustka či Novákově ostré střele ze šestnáctky se ukazatel skóre neměnil.

Gólu se diváci dočkali až po hodině hry. Radek Buchta si narazil míč s Gargošem, odcentroval před branku a dobíhající Dominik v pohodě doklepl míč do branky – 1:0.
Pak zahrával trestný kop Poštulka, míč poslal na nohu Romana Ševiora, který ale zamířil těsně vedle.
V závěru měl velikou šanci vyrovnat hostující Kostřiba, jenže z pěti metrů nepochopitelně přestřelil hněvošickou svatyni.
Nakonec domácí přidali ještě pojistku, když si ostrý centrovaný balon Miroslava Buchty srazil do vlastní sítě žimrovický zadák Gajdoš.

„Územní převahu měli hosté, ale nezúročili ji a do žádné vyložené šance se nedostali. Šlo o zápas, ve kterém rozhodovala jediná branka a tu se povedlo vstřelit nám, proto jsme nakonec vyhráli,“ zaznělo z úst domácího trenéra Davida Křempka.

Svou troškou do mlýna přispěl i asistent žimrovického kouče Radek Kříž: „Měli jsme herně navrch, a na Martínka byly dva penaltové zákroky, z nichž nejméně jeden měl být stoprocentně odpískán. Hráli jsme však jen po šestnáctku.“