ŽK: Stříbný Patrik

Tradiční derby pro Služovice

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka, P. Ševior, R. Buchta, R. Ševior – Droppa (86. Šafarčík), Dominik, M. Stříbný, P. Stříbný – M. Buchta (73. Borecki), Gargoš. Trenér David Křempek

Sestava Služovic:Banetka – V. Kremser, A. Ciminga, Kriebel, Polhoš – Linda (76. Weczerek), Wójcicki, Matoušek, Gletník – Homola (90. Ježek), M. Kremser (83. Nowický). Trenér Daniel Barcal

První poločas byl jasně v režii hostů. První brankovou příležitost měl po rohovém kopu již v 6. minutě Homola a domácí brankář musel zachraňovat celou situaci na brankové čáře. Na další Homolův pokus však byl krátký. Ve 14. minutě totiž Martin Kremser našel Homolu, jenž hlavičkou z malého vápna přehodil gólmana – 0:1.
Hněvošice kontrovaly v závěru první půle, kdy Dominik našel ve vápně připraveného Miroslava Buchtu, ale jeho rána šla těsně vedle a vzápětí vystřelil Droppa na Banetku, který vyrazil před sebe na volného Gargoše, ale ten napálil míč mimo.

Hněvošičtí začali druhý poločas aktivněji a v 56. minutě podržel senzačním zákrokem svůj celek brankář Banetka, který na rohový kop vyrazil tvrdý projektil Marka Stříbného, mířící do šibenice.
V 70. minutě se radovali domácí. Po skrumáži se prosadil Gargoš, jenže pro ofsajdové postavení nebyla jeho branka uznána a hněvošické veselí jako mávnutím proutku skončilo. Hosté zahrozili pár minut nato, když se útočný hrot Homola ocitl sám před brankářem.

„Soupeř byl herně lepší celý první poločas. My jsme začali hrát až od jeho konce, ale šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Ve druhé půli jsme sice drželi míč na svých kopačkách, ale soupeř hrál takticky na výsledek a do ničeho vážného nás nepustil, byla to pouhá křeč,“ sdělil po utkání David Křempek.

Svou trochou do mlýna přispěl i služovický vedoucí mužstva Petr Pardy: „Za první poločas jsme si vítězství zasloužili, byli jsme lepší, pak ale domácí přidali a hru srovnali. Na to, abychom utkání v klidu rozhodli, jsme měli gólovek dost, ale nakonec jsme se o body báli až do konce utkání. Jsem rád, že jsme zvítězili i přesto, že nám chyběli klíčoví hráči Míška a Vladan Ciminga.“