Budišov nad Budišovkou - Hněvošice 5:1 (3:0)

?

Výprask v Budišově.

Sestava Budišova: Krása – M. Marek, Hasala, Křen, Oleják (70. Schilder) – Kuric, Vondrouš, E. Levák – R. Modelský, A. Levák (65. L. Marek), Kirchner (80. Široký). Trenér Martin Buček

Sestava Hněvošic:Černín – Poštulka, René Buchta, J. Stříbný (83. Bielák), Radek Buchta – Dominik, Latka, P. Ševior, P. Stříbný – R. Ševior, Šafarčík. Trenér: David Křempek

Skvělý nástup do utkání předvedly Hněvošice. Hned ve druhé minutě hlavičkoval do břevna po rohu Šafarčíka P. Ševior a pát minut nato vyzval Šafarčík ke skórování Dominika, ale toho vychytal Krása.
Domácí se z hostujícího tlaku rychle oklepali a po půlhodině hry unik E. Levák po levé straně a přesnou přihrávkou pod sebe našel svého bratra Aleše, který zařídil Budišovu vedení.
Uběhlo sotva osm minut, Vondrouš potáhl míč až do vápna a vypálil mimo dosah Krásy – 2:0.
Poločasový účet upravil E. Levák, který se prosadil krásnou ranou k tyči.

Také po změně stran hýřil Budišov aktivitou a v 55. minutě přidal čtvrtý gól Kirchner, ke kterému doputoval míč přes celou šířku hřiště.
O pět minut později pak přispěchal s další nadílkou pro Hněvošice Kuric, jenž se trefil z ostrého úhlu pod tělem gólmana.
Hosté se v závěru zmohli alespoň na čestnou branku, o kterou se postaral Radek Buchta, který po závaru poslal míč kolem Krásy k pravé tyči – 5:1.

„Úvod utkání jsme sice zaspali, ale poté jsme převzali iniciativu, vstřelili tři góly a pak už jsme hráli úplně v pohodě. V závěru jsme trochu polevili a dovolili soupeři snížit, více však už ne," sdělil spokojený vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

„Hráli jsme pouze prvních deset minut, pak jsme se ze hřiště úplně vytratili. Předvedli jsme katastrofální výkon, výsledek zcela odpovídá předvedené hře a to ještě můžeme děkovat brankáři, že plno dalších šancí soupeře pochytal," kroutil hlavou nad výkonem svého týmu trenér Hněvošic David Křempek.