Vítkov - Hněvošice 3:0 (2:0)

Ševior Pavel, Poštulka Marek

Kuriózní branka Kylešovic, která neplatila, nekompletní sestava Kyjovic, střelnice na Minervě a schovávaná hněvošických fotbalistů před balonem. Ochutnávka sobotních zápasů stojí za to. Nemyslíte?

Sestava Vítkova: Snášel – Kulhánek, Hanuš, Dubový, Jan Špok (70. Byrtus) – Veselý, Kalivoda (73. Kocián), Černín, Krása – K. Špok, Řehulka (80. Kuča)

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka (82. Vrána), René Buchta, P. Ševior, Kotzián – Droppa, Latka (60. Schuppler), Dominik, Radek Buchta (74. P. Stříbný) – M. Buchta, Durda

Všechno špatně. Alespoň z pohledu Hněvošic. Slušně řečeno. Když to nejde, tak to nejde. Ani ve Vítkově se nepovedlo prolomit frustraci hostujícího týmu z prvního podzimního vítězství. To se opět nedostavilo.
Domácí začali skvěle a již v páté minutě se křižnou střelou do horního rohu Hluchníkovy svatyně prosadil Černín. Okolo sedmadvacáté minuty v hněvošické šestnáctce zhoustla atmosféra a došlo k mlýnici. V ní se nejlépe orientoval Řehulka a nevybíravě poslal míč přesně k tyči.
Vítkov měl v rukávu ještě dvě dobré příležitosti. Znovu Řehulka a pak ani Veselý s nimi ale gólově nenaložili.

„První půle byla katastrofální. Připadalo mi, že naším úhlavním nepřítelem byl balon. Jako by naši hráči soutěžili v tom, kdo se před ním první schová,“ rozhovořil se o sobotním utkání zklamaně trenér Hněvošic David Křempek.

Druhá pětačtyřicetiminutovka hostující zlepšení nenabídla. Naopak. Patnáct minut před koncem se postavil k rozehrávce přímého kopu Karel Špok a kolem zdi zatočil balon přímo do sítě. Mimo Černína se v obrovské šanci ocitl i Řehulka, jenže sám před bránou selhal.

Kouč hněvošické družiny po utkání těžko hledal slova. „V první půli tomu chybělo nasazení. Do druhého poločasu jsem se snažil tým patřičně vyburcovat. Pořád to však bylo křečovité. Nevypracovali jsme si vůbec nic. Hluchník ještě navíc dvěma jasným gólům zabránil.
Mužstvo postrádá tahouna týmu. Do Německa před sezonou odešel Konečný, jenž dirigoval obranu a cítit jde i absence středopolaře Marka Stříbného. Ten kvůli pracovnímu vytížení nemůže stíhat všechny zápasy. Tito hráči tvořili osu týmu,“ vysvětloval David Křempek.

Předseda TJ Vítkov Josef Jakubec přidal pár poznatků: „Vyšel nám začátek. Stále jsme si udržovali mírnou převahu a zaslouženě zvítězili.“