Gargoš Roman - 2

Karty Hněvošic:

ŽK:Buchta René, Dominik Mateusz, Buchta Radek
ČK: 87´ Gargoš Roman

Hosté měli moře šancí, ale využili jen dvě, kdežto slávisté proměnili prakticky všechno, co si o sobotním odpoledni vytvořili.

Sestava:

Sestava Slavie Opava:Honka - Pyzczyk, Haas, Jedlička, Rádek - Moša, Babic, Matušovský, Moc (13. Šusták) - Prášil (65. Kowalski), Mařádek (84. Honig)

Sestava Hněvošic:Švan – Poštulka, Radek Buchta, René Buchta, Kotzián – Droppa, Dominik, R. Ševior – M. Buchta (82. Vrána), Gargoš (87. ČK), Durda

Komentář:

Skóre se rozepisovalo už v páté minutě. Mařádek se na hranici velkého vápna odhodlal ke kličce a nádherným způsobem trefil šibenici hostující svatyně. Nedlouho poté si však na zaváhání opavské obrany počíhal Gargoš a podél Honky vyrovnal.
Tato branka Hněvošice nakopla, ale hosté se ne a ne gólově vyjádřit z naprosto vyložených pozic. Ať už hovoříme o Durdovi, Miroslavu Buchtovi anebo Romanu Ševiorovi, ani jednou neskončil míč v síti. Naopak po rychlém autu Slavie přistrčil Babic Mošovi a domácí byli rázem zase u vedení.
Tentýž hráč svůj zápis mohl vzápětí zlepšit, jenže jeho pokus doputoval o kousek vedle. Poslední velkou příležitost prvního poločasu zneškodnil Gargošovi Honka.
V devětapadesáté minutě se začínalo opět znova. Nejagilnější hráč hostů Gargoš se nejlépe orientoval v závaru před domácí bránou – 2:2.

Radost Hněvošických však měla jepičí život. Následoval totiž moment, který je poněkud roztrpčil. „Babic rozehrál přímák a Moša míč v ofsajdu tečoval. Hlavní arbitr nebral v potaz rozhodnutí pomezního, jenž měl zvednutý praporek. Tento okamžik byl posouzen nesprávně,“ domníval se trenér hostujícího celku David Křempek.

„Z mého pohledu k teči nedošlo a vše bylo v souladu s pravidly. Bavil jsem se i s Mošou, který mi potvrdil, že se balonu nedotkl. Chyboval gólman Švan,“ poznamenal sekretář Slavie Opava Dalibor Fišer.

Hněvošice i nadále bušily do opavské obrany, ale Droppa ani Miroslav Buchta další branku nevsítili. Efektivní byl opět domácí celek. Brankář Švan neudržel jeden z centrů a Mařádek podruhé skóroval.
Frustrované Hněvošice si v samém závěru vykoledovaly červenou kartu, když Gargoš zbytečně nakopl soupeřova hráče a musel ze hřiště. „Hosté si utkání prohráli sami. Mohli klidně vstřelit šest nebo sedm gólů. Nám zkrátka vyšlo všechno, na co jsme šáhli. Měli jsme i některé další šance,“ dodával Fišer.

„Nezasloužili jsme si prohrát. Remíza by byla spravedlivější. Zápas se mohl vyvíjet jiným směrem, kdyby rozhodčí domácím neuznal třetí branku. Na konci byli hráči hodně podráždění, což dokumentuje Gargošovo vyloučení,“ připojil David Křempek.