Hněvošice - Vítkov 5:4 (5:1)

15. Borecki, 17. Poštulka, 28. P. Ševior, 30. Droppa, 41. Durda

ŽK: ?

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. I takto by se dalo charakterizovat střetnutí Hněvošic a Vítkova.

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka, René Buchta (70. Kotzián), Radek Buchta, Šafarčík – Droppa (81. P. Stříbný), P. Ševior, Durda, R. Ševior – Borecki, Gargoš (72. M. Buchta)

Sestava Vitkova: Snášel – Slovák, Hanuš, Dubový, Kulhánek (35. Vymazal) – Veselý, Dohnálek, K. Špok, Krása (46. Haferník) – Modelský (35. Řehulka), Jurečka

Úvodní pětačtyřicetiminutovka se domácím povedla na podtrženou jedničku.
„Náš celek proměnil úplně všechno, co si vytvořil,“ upozorňoval trenér Hněvošic David Křempek.
Běžela patnáctá minuta, když Durda našel Boreckého, který pálil přesně k tyči. Zanedlouho Poštulka využil chyby protihráče a nemilosrdně trestal. Třetí trefu obstaral Pavel Ševior. Mezitím rovnou z přímáku snížil Karel Krása, ale domácí ještě do poločasu pokořili hranici pěti vstřelených gólů. Čtvrtý zářez na hněvošickou pažbu zaznamenal Droppa. Popáté pak ranou z dobrých pětadvaceti metrů překonal Snášela Durda.

Křempkovi svěřenci ovšem ve druhé půli nepochopitelně dovolili zápas zdramatizovat. Střídající Miroslav Buchta měl sice na kopačkách dvě obrovské šance a při druhé dokonce nastřelil břevno, ale do černého mířil už jen Vítkov.
Jurečka bombou ze střední vzdálenosti udržel vítkovské akcie ve hře, jejichž hodnotu čtyři minuty před koncem ještě zvýšil z penalty Karel Špok. A když Dubový na začátku nastavení dával již na 5:4, pokoušely se o Davida Křempka mdloby. Kdyby v dvaadevadesáté minutě nespálil tutovku Haferník, body by se dělily. Nakonec se tak ale nestalo.

„Druhý poločas byl z naší strany doslova děs a hrůza. Chytal jsem nervy a zestárl skoro o deset let,“ rozčiloval se Křempek.

„Po první půli by měli všichni hráči za trest běžet dvacet kilometrů. Ve druhé už jsme nestačili smazat vzniklé manko. Kdybychom v úvodní pětačtyřicetiminutovce nevyhořeli, zvítězili bychom,“ deklaroval předseda vítkovského oddílu Josef Jakubec.