29.Durda Artur
85.Konečný Radek

Buchta René

Hněvošice zaváhaly se slavkovským béčkem
Slavkov - O solidní překvapení se postarali fotbalisté slavkovské rezervy. Otočili zápas s Hněvošicemi a v boji o záchranu si připsali veledůležité tři body.

Sestava Hněvošic:Jiří Černín – David Vitásek (75. MArek Kotzián), René Buchta, Pavel Ševior, Radek Buchta (73. Miroslav Buchta) – Jan Droppa, Mateusz Dominik, Radek Konečný, Roman Ševior (87. Jan Lokoč) – Artur Durda, Roman Gargoš

Sestava Malých Hoštic: A. Klement – Kvarčák (70. Šenk), D. Cahel, Hanák, Muroň – Mrůzek, Borunský, Král, Marek – Rohovský, J. Cahel (60. Gavenda)

Úvod utkání se přitom jel jednoznačně dle hostujících not. Hned v první minutě fauloval Kvarčák Romana Ševiora a Hněvošice zahrávaly penaltu. Konečného však brankář Adam Klement vychytal.
„Kopl to velmi laickým způsobem. Kdyby trefil, zápas se mohl vyvíjet úplně jinak,“ litoval trenér hostí David Křempek.
Jeho tým hrozil i nadále. Durda se hnal sám na bránu, ale gólman Slavkova se opět činil. Následný roh hostí málem skončil gólem, jenže na čáře vykopával pohotový Muroň. V devětadvacáté minutě to však už vyšlo. Gargoš prodloužil na Durdu, který s pomocí tyče zařídil Hněvošicím průběžné vedení.

Po přestávce se ovšem k velkému výkonu rozehráli domácí. Vše dirigovala posila z áčka Jan Král. „Tento hráč byl skvěle technicky vybaven a dělal nám největší problémy. Nevěděli jsme si s ním rady, “ přiznal Křempek.
Vyrovnání však zařídil Hanák, jenž zametl balon do sítě. O čtvrthodinu později těžil z průniku Krále Borunský. Prvně jmenovaný tvrdě vypálil a jeho parťák ze středu zálohy se z dorážky nemýlil.
Eskadře Davida Křempka se povedlo vyrovnat. Dlouhý aut Miroslava Buchty doplachtil až ke Konečnému a začínalo se znova. Rozhodnutí se dostavilo dvě minuty před startem nastavení. Hanák uvolnil Rohovského, který vykouzlil úsměv na tváři všech přítomných diváků – 3:2.

„Musím kluky pochválit za to, jak si s tímto zápasem v takovém vedru poradili. Zvítězil sice šťastnější tým, ale hráči bojovali jeden za druhého a na naší straně byla větší vůle po vítězství,“ konstatoval trenér domácích Martin Greipel.

„Ve druhém poločase jsme se prezentovali dost lajdáckým výkonem, za nějž bychom si body ani nezasloužili, “ dodal David Křempka.