Budišov - Hněvošice 0:0 (0:0)

Buchta René, Ševior Pavel

Neuvěřitelná série nováčka z Hněvošic skončila v devátém kole.
Budišov nad Budišovkou - Zastavil ji Budišov nad Budišovkou.

Sestava Budišova nad Budišovkou:Krása – Schlauch, Dvořák, Dostál, Oleják – Levák, Hudeček, Marek – Schilder (46. Kuric), Kirchner, Kašpárek

Sestava Hněvošic:Jiří Černín – Poštulka, René Buchta, Konečný, Radek Buchta (67. Jan Černín) – P. Ševior, M. Stříbný, Dominik, Kotzián (67. Droppa) – Durda, Gargoš (79. M. Buchta)

Hněvošice upoutaly pozornost především fazónou v úvodu sezony. Až do tohoto kola totiž neztratily ani bod.

„Věděli jsme, že od některých jejich hráčů hrozí velké nebezpečí. Proto náš tým na ně nasadil osobku,“ přiblížil vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.
„Skutečně, proti téhle dobře organizované obraně se složitě prosazovalo. Naší hře také nevyhovoval těžký terén a malý prostor,“ podotkla druhá strana očima trenéra Davida Křempka.

V prvním poločase si největší akci vypracoval Budišov, jenže Kirchner se při střele unáhlil. I v závěrečné pětačtyřicetiminutovce měl více ze hry domácí tým. Jaroslav Kostecki vinil ze špatného výkonu rozhodčí. „Upřeli nám dvě penalty. Při jedné akci byl zasažen z boku Kuric, ovšem sudí nechal pokračovat. U druhé akce faulovala hněvošická obrana Kirchnera, když byl asi metr ve vápně. Rozhodčí však nařídil pouze trestňák z hranice šestnáctky,“ lamentoval přední činovník budišovského klubu. Poslední dobrou příležitost si vytvořil opět Kirchner. Ani tento pokus však síť Černínovy svatyně nerozvlnil a tak utkání dospělo k bezbrankové remíze.

„Poškodil nás hlavní arbitr. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Kluky musím pochválit. Táhli za jeden provaz a dřeli na sto procent. Nejvíce vynikli Levák, Oleják, Hudeček a Kirchner,“ uzavřel Kostecki.

„Soupeř byl lepší a my jsme si možná ani bod nezasloužili. Nějaké šance si vytvořili Radek Buchta a Durda, ale ze hry jsme Budišov prakticky neohrozili. Panovala neuvěřitelná atmosféra. Od nás přijela asi padesátka fanoušků. Celkově jich mohlo být snad něco přes dvě stě. Parádní kotel,“ doplnil David Křempek.

NĚKOPIK FOTEK Z CESTY A ZE ZÁPASU
Rajče idnes