Bělá - Hněvošice 1:3 (1:0)

50. Ševior Roman, 70 a 75. Durda Artur

Dominik Mateusz

Hněvošice na úvod jara stoprocentní:
Bělá - Jedno z největších překvapení letošní sezony okresního přeboru – Hněvošice – zavítaly na horkou půdu Bělé, kde navázaly na podzimní fazonu a vyhrály 3:1. Horko těžko však musely dobývat domácí obranu.

Sestava Hněvošic: Jiří Černín – Marek Poštulka, René Buchta, Pavel Ševior, Marek Kotzián (85. Radek Buchta) – Jan Droppa, Mateusz Dominik, Roman Ševior (79. Patrik Stříbný) – Miroslav Buchta (75. Marek Stříbný), Roman Gargoš, Artur Durda

Sestava Bělá:V. Krištof – Papšík, A. Hiltavský, Boček, David (52. M. Krištof) – Bartusek (46. Miloš Horný), P. Horný, Martin Horný, Jäger – Vyhlas (63. Kolár), Ohřál

Blízko k tomu měly už v osmé minutě. Miroslav Buchta napřáhl ke střele a vzešla z toho tyč. Za chvíli gólman Černín vyslal dlouhým nákopem dopředu Gargoše, který dával těsně vedle. To samé platí i u dalšího projektilu Miroslava Buchty.
Snad jediná vážnější akce Bělé skončila gólem. Vyhlas rozehrával roh, balon zakroutil přesně na hlavu Martina Horného, jenž byl v zakončení neomylný. No, a když se neujala ani kombinace Droppy s Durdou, šlo se do druhého poločasu.

Tam netrvalo dlouho a Miroslav Buchta odcentroval na Romana Ševiora, který v padesáté minutě vyrovnal. Za tohoto stavu měla Bělá obrovskou šanci. „Před hněvošickou svatyní došlo k závaru. Míč doputoval až ke Kolárovi, ale ten trestuhodně přestřelil.
Kdyby to proměnil, možná, že bychom neprohráli,“ lomil rukama stoper domácích Kamil Boček.
Hněvošice pak přidaly na tempu a vsítily dva veledůležité góly. Jejich autorem se stal útočník Durda. V prvním případě brankáře Krištofa prostřelil a v druhém přeloboval. Jeho tým si tak na své konto připsal tři body.

„O poločase jsme si řekli, že musíme udržet nejtěsnější možné vedení co nejdéle. Bohužel nepovedlo se. Hosté byli přece jenom o něco lepší,“ pokračoval Kamil Boček. „Terén byl těžký. Bránil nám v kombinaci. Po prvním gólu se Bělá stmelila a do její obrany jsme se dostávali velice těžko.

Vítězství si velmi vážím,“ doplnil kouč hostí David Křempek.