ŽK: Gargoš Roman, Ševior Pavel, ČK - Buchta René

Sestava:

Sestava Velkých Heraltic: Šmajstrla – Kocián, M. Valchař (82. Schreiber), L. Valchař, Žurek (70. Šimon) – Zwardoň, Zemborski, Tesař, Staňo – Piatkevič, Šemora (46. Blažej). Trenér René Štěpán

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka (52. Šafarčík), René Buchta, Radek Buchta, M. Kocián – Droppa, P. Ševior, Dominik, P. Stříbrný – M. Buchta (22. Borecki), Gargoš. Trenér David Křempek

Komentář:

Do vyrovnaného zápasu vstoupili lépe domácí fotbalisté. Hned po několika minutách hry se k odraženému míči dostal Tesař a překonal hostujícího brankáře. Radost z gólu mu však překazila tyč. O chvíli později střílel z dobré pozice Piatkevič, ale také on rozezvučel brankovou konstrukci.
Ve 30. minutě dostal za hrubý faul červenou kartu hostující René Buchta a z nasledného přímého kopu otevřel skóre Zemborski.
Hosté mohli vyrovnat po individuální akci Droppy, ale jeho rána šla těsně vedle. V závěru poločasu našel Gargoš Boreckého, ale ten sám před Šmajstrlou napálil míč vedle branky. Jeho druhá střela v poslední minutě první půle však skončila vyrovnávajícím gólem. Dominik utekl po levé straně a našel právě Boreckého, který se z úhlu nemýlil a prostřelil Šmajstrlu.

Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, což dokumentovala další situace, při níž stál Borecki sám před brankářem, ale přestřelil. Dvě minuty nato vypálil Stříbný a domácí gólman konečky prstů vyrazil míč na Droppu, jenž však přestřelil úplně prázdnou svatyni Velkých Heraltic.
V 75. minutě se pak dobrých dvacet metrů od hněvošické branky ujal míče Piatkevič a jeho dělovka skončila s přispěním tyčky až za zády hostujícího brankáře – 2:1.
Hosté mohli v závěru srovnat Boreckým, ale tomu zabránilo skórovat břevno. Tři body tak zůstaly na domácí půdě.

„V prvním poločase jsme měli řadu šancí, ale máme problémy s koncovkou, takže jsme vstřelili pouze jeden gól. Soupeř hrál dlouho o deseti a hrál na brejky, což nám dělalo problémy. Tlačili jsme se dopředu a vzadu nechávali otevřená vrátka. Šlo spíše o remízové utkání, podali jsme špatný výkon. S body jsem spokojen, ale po herní stránce to nebylo ono,“ okomentoval vystoupení svých svěřenců domácí kouč René Štěpán.

„Myslím si, že když přihlédnu k tomu, že jsme hráli hodinu v deseti, podali hráči heroický výkon. Škoda neproměňování šancí, kterých jsme si vytvořili i tak dost. Minimálně bod jsme si zasloužili,“ z aznělo z hlasu hněvošického trenéra Davida Křempka.