Hněvošice - Vítkov 1:1 (1:0)

30. Gargoš Roman

ŽK: Gargoš Roman

První ztráta bodů na domácím hřišti

Sestava Hněvošic:Hluchník – M. Buchta, René Buchta, Droppa, Radek Buchta – Poštulka (77. Schuppler), P. Ševior, Dominik, R. Ševior (71. Lokoč) – Borecki (60. P. Stříbný), Gargoš. Trenér David Křempek

Sestava Vítkova:Snášel - J. Špok (70. Kulhánek), Malaník, Dubový, Zeman – Krása, Kalivoda, K. Špok, Vymazal (85. Haferník) – Dohnálek, Černín. Trenér Lubomír Knapp

Do zápasu nastoupili dobře hosté, kteří zahrozili dlouhým míčem za obranu na naběhnutého Černína, ten však z dobré střelecké pozice netrefil branku. Pak z přímého kopu tvrdě vypálil Radek Buchta, ale jeho dělovku ze čtyřiadvaceti metrů brankář Snášel vyrazil na roh.
Skóre se poprvé měnilo ve 30. minutě. Poštulka nakopl míč do vápna, kde jej Dominik prodloužil hlavou za sebe a míč se zjevil až u kopaček Gargoše, který stál sám před brankou a bezpečně vstřelil úvodní gól střetnutí.
Hosté mohli srovnat ve 37. minutě, kdy Černín vhodil dlouhý aut na hlavu Dohnálka, ale jeho pokus mířil těsně nad.

Hněvošičtí si dali branku málem sami, stoper poslal malou domů na gólmana a toho musel na brankové čáře zastoupit jeden z domácích zadáků. V 62. minutě se domácí dočkali druhé branky. Gargoš našel Miroslav Buchtu, který nasadil Snášelovi jesličky. Radost Hněvošic však utnul praporek rozhodčího, který odmával ofsajd, a gól tak platit nemohl.
Krátce nato našel Dominik opět Buchtu, ale jeho střelu vyrazil Snášel na roh.
V 73. minutě se hosté dočkali. Z pravé strany přišel do vápna prudký střílený centr, který našel osamoceného Dubového a ten nekompromisním způsobem vyrovnal.
V závěru mohli domácí přece jen strhnout skóre na svou stranu, ale Gargošův pokus z nastaveného času mířil těsně nad.

„Jednalo se o vyrovnané utkání, z naší strany hodně vydřené, remíza utkání sluší,“ sdělil krátce domácí trenér David Křempek.
Jednatel hostujícího klubu se s Křempkem dokonale shodl: „Nehráli jsme podle našich představ, myslím si, že remíza je opravdu zasloužená.“