Hněvošice - Budišov nad Budišovkou 5:3 (1:3)

Utkání dvou rozdílných poločasů, "naši byli po půli na ručník"

Sestava:

Sestava Hněvošic: Hluchník – Poštulka, Radek Buchta, René Buchta, R. Ševior – Droppa, P. Ševior, Dominik, P. Stříbný (53. Vrána) – M. Buchta (87. S. Stříbný), Borecki (89. Černín). Trenér David Křempek

Sestava Budišova n.B.:Krása – L. Marek, Křen, Stránský, M. Marek – Kuric, Vondrouš, Oleják, Pražák M. – R. Modelský (50. A. Levák), Kirchner. Trenér Petr Latka

Komentář:

Utkání dvou různých poločasů lépe odstartovali Hněvošičtí, kteří otevřeli skóre po chybě brankáře Krásy, který vyrazil hlavičku Radka Buchty před sebe, kde stál číhající Borecki, který neměl problém vstřelit úvodní gól duelu.
Pak ale převedl minelu také domácí gólman Hluchník, jenž propustil za svá záda přetažený centr Stránského ve 26. minutě – 1:1.
Od té doby začali mít více ze hry hosté a trestali. Nejprve strhl vedení na stranu Budišova krásnou ranou z devatenácti metrů Pražák a v závěru první půle prošel přes dva protihráče Kuric a upravil na poločasových 1:3.

V úvodu druhého poločasu zahodil stoprocentní šanci Vondrouš, který stál sám před gólmanem a z metru jej nedokázal propálit. Udeřilo tak paradoxně na druhé straně. Penaltu za sporný faul proměnil Miroslav Buchta a drama bylo na světě.
Pak navíc začal úřadovat Borecki. Po hodině hry si efektně narazil s Dominikem a střelou z úhlu vyrovnal na 3:3.
Když už se zdálo, že si oba celky body rozdělí, přišla na řadu další spolupráce Boreckého s Dominikem a prvně jmenovaný poslal Hněvošice do vedení. Minutu nato pak poslal do vápna centr Miroslav Buchta, Borecki chladnokrevně přeloboval gólmana a připsal si čtvrtou brankou – 5:3.

„Prvních dvacet minut jsme byli jasně lepší, utkání hodně ovlivnila branka na 1:1, kvůli které nás dostal soupeř pod tlak. Přestali jsme hrát a byli zralí na ručník. Ovšem druhá půle nám vyšla daleko lépe, byli jsme jednoznačně lepší a výhru si zasloužili,“ zhodnotil duel domácí trenér David Křempek.

Svou trochou do mlýna přispěl i vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki: „Šlo o zápas dvou odlišných poločasů, ztratili jsme vyhraný zápas. Obrana totálně vypustila celý duel, hodně mě zklamala.“