Žimrovice - Hněvošice 5:0 (1:0)

Gargoš Roman - 3, Durda Artur, Buchta Miroslav

ŽK:?

Vcelku bezproblémový byl pro hněvošické fotbalisty duel se Žimrovicemi. „Výsledek je ještě milosrdný. Branek jsme mohli vstřelit daleko víc,“ komentoval trenér domácích David Křempek.

Sestava Hněvošic:Hluchník – Poštulka (83. P. Stříbný), René Buchta, Radek Buchta (4. Kotzián), Šafarčík – Droppa, P. Ševior, Gargoš, R. Ševior (60. Durda) – M. Buchta, Borecki

Sestava Žimrovic:Matějček – Bukovský, Gajdoš, M. Kříž, Heider – Zikmund, Šustek, J. Eller, Hendrych (75. Bartusek) – Wiweger, Schauer (70. Podešva)

Gólový účet načal v jednadvacáté minutě Gargoš. Trestňák kopl přímo do brány a s přispěním Hendrycha překonal Matějčka poprvé.
Hněvošice měly na kopačkách i další branky, jenže Miroslav Buchta nechal několik dobrých příležitostí ležet ladem.

Ve druhém poločase hostující celek poukazoval na sporný okamžik. „Domácí ve vlastním vápně zahráli rukou. Rozhodčí však nechal pokračovat. Kdyby se pískala penalta, kterou bychom proměnili, možná by bylo k vidění jiné utkání,“ domníval se vedoucí žimrovického mužstva Pavel Rozboril.

V rozmezí mezi sedmašedesátou a jednasedmdesátou minutou pak zkompletoval hattrick Gargoš. Nejdříve pokořil Matějčka netradičně zády a následně klasickým způsobem. V obou případech přihrával Durda. Roli dvorního nahrávače vyměnil za střelce par excellence necelou čtvrthodinu před koncem, když dlouhý centr Poštulky napálil z voleje do šibenice.
Neméně pěkná byla i rána Miroslava Buchty z pětadvaceti metrů, která Hněvošicím zajistila výhru 5:0.

„Zvítězili jsme naprosto zaslouženě. Jak jsem již uvedl, kdybychom využili všechny šance, skóre mohlo mít jinou podobu,“ doplnil Křempek.

„Domácí byli lepší ve všech směrech. Za zápas jsme vystřelili na branku snad dvakrát nebo třikrát,“ deklaroval Pavel Rozboril.